zaklady-sportowe.net.pl - bukmacherskie typy

400zl Bonusu
zobacz szczegóły »

O czym marzysz?
zobacz szczegóły »

400zl Bonusu
zobacz szczegóły »

O czym marzysz?
zobacz szczegóły »

Poker - Texas hold
Rozgrywka w Texas Hold 'em

Texas Hold'em jest najpopularniejszą obecnie odmianą pokera na świecie. W rozgrywce może uczestniczyć od 2 do 10 graczy, używa się pełnej talii 52 kart.

Zasady gry

Jeden z graczy jest rozdającym (dealer), dwóch graczy siedzących po jego lewej stronie wkłada do puli wymuszone stawki w ciemno - tzw. ślepe. Pierwszy gracz na lewo od rozdającego wkłada małą ślepą (small blind), a drugi dużą ślepą (big blind). Najczęściej duża stawka jest dwa razy większa od małej, choć niekiedy są one równe. Następnie każdemu z graczy rozdaje się po dwie zakryte karty (ang. pocket cards lub hole cards), począwszy od pierwszego gracza na lewo od rozdającego zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Karty te mogą widzieć tylko ich "właściciele". Następuje po tym pierwsza runda licytacji zaczynając od pierwszego gracza po lewej stronie od dużej ślepej. Gracze mają trzy możliwości, mogą:

  • spasować karty
  • sprawdzić do gry włożyć do puli równowartość dużej ślepej, jeżeli nikt wcześniej nie podbił
  • podbić

Dodatkowo gracz na dużej ślepej może czekać, jeżeli nikt przed nim nie podbił, ponieważ włożył on już do puli równowartość najniższego zakładu.

Po tej rundzie licytacji, kiedy wszyscy włożyli taką samą ilość pieniędzy do puli (lub spasowali) na stół wykładany jest flop. Są to trzy karty wspólne (ang. community cards), których może użyć każdy z graczy. Następuje druga runda licytacji począwszy od pierwszego gracza na lewo od rozdającego. Jak poprzednio każdy gracz może czekać (jeżeli nikt wcześniej nie podbił, podbić/przebić lub sprawdzić (jeżeli ktoś podbił przed nim). Kiedy wszyscy aktywni gracze włożą taką samą ilość pieniędzy do puli na stół wykładana jest czwarta karta - turn. Analogicznie rozpoczyna się kolejna runda licytaji, po której ostatnia, piąta karta (river) wykładana jest na stół. Rozpoczyna się ostatnia już runda licytacji, po której następuje okazanie kart. Gracze mogą użyć dowolnych 5 kart z 7 dostępnych (5 kart wspólnych i 2 karty własne), aby ułożyc najlepszy układ. Pokazywanie kart rozpoczyna się od pierwszego gracza na lewo od rozdającego, jeżeli nikt nie podbił w ostatniej rundzie licytacji lub od podbijającego jeżeli został sprawdzony. Karty pokazuje się zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Najlepszy pięciokartowy układ wygrywa i zabiera pulę. Jeżeli został pokazany wygrywający układ to następne osoby nie mają obowiązku pokazywania swoich kart.

Rodzaje gry

Rozróżniamy trzy podstawowe rodzaje Hold'ema w zależności od limitów i struktury podbić w grze:

  • Limit (lub Fixed Limit) - gracze mogą podbijać o z góry ustaloną stawkę i są ograniczeni ilością podbić w jednej rundzie licytacji.
  • Pot Limit - gracze mogą podbijać maksymalnie o tyle ile aktualnie znajduje się w puli, nie ma ograniczenia co do ilości podbić podczas jednej rundy licytacji.
  • No Limit - gracze mogą podbijać o wszystkie swoje pieniądze, nie ma tu górnego limitu podbicia, ani ograniczenia co do ilości podbić podczas jednej rundy licytacji.
  • Loteria - przykładowe, Loterie – zestawienie z 2017 – najlepsze loterie w sieci pozwoli Ci znaleźć najlepsze propozycje w tym zakresie


Zrodlo artykulu Wikipedia


reklama reklama
Poker :: zaklady sportowe
Projekt i wykonanie: Designland.pl